Z tisku

Časopisy o autech jsou na našem trhu už dlouho běžnou záležitostí. Před několika lety se i u nás začalo s prodejem úzce zaměřené motoristické literatury, časopisů o veteránech a youngtimerech. Běžně dostupné jsou dva AutoMotoSport Classic a AutoTIP Klassik.

Zatímco prvně jmenované periodikum AMS Classic (www.ams-classic.czwww.facebook.com/amsclassic) asi většina z vás zná, u AutoTIPu Klassik (autotip.auto.cz/archiv-vydani/detail/22/2015/01) to asi bude naopak.

AutoTIP Klassik

V obsahu posledních dvou čísel Klassiku redakce myslela i na italsky zaměřené fanoušky postarší čtyřkolé techniky, což je při německém původu časopisu vcelku s podivem.

AutoTIP Klassik

V čísle 4/2014, které v tuto dobu ještě na stáncích většinou je, najdete články o 850 Sport Coupé a 131 Mirafiori.

AutoTIP Klassik

V aktuálním čísle 1/2015 je velmi povedená vzpomínka na Uno Turbo, kde autor neopomněl zmínit jeho předchůdce v modelové linii Fiatu - 127 Sport. Druhý článek s italskou trikolorou se na osmi stranách věnuje výročí 40 let Alfa Romeo Alfetta a jejím pokračovatelům GTV atd.

AutoTIP Klassik

AutoTIP Klassik

Komu není líto částky 69Kč najde výborné čtení na 130 stranách. Starší čísla lze objednat i SMSkou, pokud by někdo nenašel informaci jak, poradím v diskusi pod článkem.

Log in to comment


Avatar uživatele 35-10
35-10 odpověděl/a na téma: #1 11. bře 2015 17:27
koupil jsem... dobré čtivo :)
Avatar uživatele Mišo127
Mišo127 odpověděl/a na téma: #2 05. bře 2015 08:56
Čo by sme čítali keby nevychádzali časopisy o autach a o veteránoch/klasikoch? Asi nič. Ked neprší, tak nech aspon kvapká článok po článku o autách ktoré nás zujímajú, ale moj názor na danú vec to nezmení kým sa nezmení prístup prekladatelov/redaktorov AT klassik.

Ciao Branko! Díky za pozdravenie! Keď si už začal tak zorganizujme nejaký jarný výjazd! :)
Avatar uživatele Branco127
Branco127 odpověděl/a na téma: #3 04. bře 2015 20:17
Čaute chalani, pekne ste sa rozpísali. Aspoň je čo čítať. No radšej ako na fóre by som vás videl osobne. Zima je dlhá a fiatka má už z toho ničnerobenia kockaté kolesá. Už by to chcelo dáky výjazd. No vlastne som vás chcel len pozdraviť. Teším sa na prvé tohtoročné stretko. :blink:
Avatar uživatele MareCZech
MareCZech odpověděl/a na téma: #4 04. bře 2015 11:47
Tyhle časopisy jsou nestranné asi jako anketa "Vůz roku" v jednotlivých zemích.
Svět Motorů je bulletin z Boleslavi,testy typu Octavia vs. X-trail vyhraje jako terénní vozidlo škodovka, protože v rozhodujícím okamžiku vytáhnou velikost kufru,a vítězství o dvě setiny bodu je na světě.
Nemluvě o jejich dieselech,které nežerou naftu,ale naopak ji vyrábějí.
Jako odběratel bych musel nabýt dojmu,že vlastně ostatní automobilky dělají velkou chybu,že se vůbec pokouší Škodovce konkurovat.
:lol:
Avatar uživatele Mark L.
Mark L. odpověděl/a na téma: #5 04. bře 2015 11:39
Dovolím si souhlasit tak na půl. Někde je vidět germánský názor viditelněji, ale rozhodně bych to nepaušalizoval na celý časopis. Ale je to logické. Co asi budou v podobném periodiku psát italové, čemu budou přisuzovat nadpozemské vlastnosti, Golfu? Asi těžko. Stačí se podívat na Svět motorů, který vychází několik desetiletí. Už jsem i slyšel legrační název Svět Škodovek, jenž přesně popisuje komu redakce straní. Bílou vránou je redaktor Martin Vaculík, který se věnuje technice do morku kosti, stejně jako ojetým vozům a nestranně dokáže strhat chyby a dokonce i záměrné schválnosti boleslavských. Něco o tom vím.
Avatar uživatele Mišo127
Mišo127 odpověděl/a na téma: #6 04. bře 2015 11:16
Spomínané dva-tri články sú iba malá kvapka v záplave germanistických názorov na motorizmus v Nemecku. Veď ľahšie sa píše o tom čoho je v Nemecku na mraky a potom sa to preloží a názory autora sa šíria aj do iných krajín ako je CS.
Nebaví ma čítať dookola ódy na nemecké autá, veľa článkov ostane v mojom časopise neprečítaných, a to len preto že o tých autách bolo už napísane hádam všetko, kupujem aj iné časopisy ako AT klasik.

Čo sa týka AMS Classic je to trochu lepšie.
Avatar uživatele relix
relix odpověděl/a na téma: #7 03. bře 2015 19:07
sprav sprav ;)
Avatar uživatele Igor
Igor odpověděl/a na téma: #8 03. bře 2015 16:19
jistě! šópni to sem
Avatar uživatele Mark L.
Mark L. odpověděl/a na téma: #9 03. bře 2015 08:22
Mám udělat i článek o AutoMotoSport Classic? Zajímá to někoho?