Přihlásit se

Přání se stalo skutečností a tak jste se mohli zůčastnit historicky prvního setkání Fiat 127 Internet Fan Clubu. Akce se za výrazné podpory větru a deště konala druhý zářijový víkend (8-9.9.2001) v kempu v obci Rouchovny v okrese Třebíč na dohled chladících komínů Jaderné elektrárny Dukovany. Na pozvánku k setkání, kterou obdrželi všichni členové F127IFC odpovědělo několik zájemců. Nakonec se v kempu objevilo 5 aut, což bylo minimum považované za úspěch akce.

1. srazu Fiat 127 Internet Fan Clubu se zůčastnil:

  • Fiat 127 Mk II./900 - Ondra Šuma
  • Fiat 127 Sport Mk II./1050 - Marek Lengál
  • Fiat 127 Mk III./900 - Honza
  • Fiat 127 Sport Mk III./1300 - Víťa Bureš
  • Fiat 128 Familiare/1300 - Pavel Nonner
joomplu:654

Po dojezdu členů došlo nejprve k vzájemnému okouknutí vozů, které ukončil až "startovní výstřel", po němž se malý had italských vozů prosmýknul kolem věží jaderné elektrárny a v rámci "spanilé jízdy" zakotvil před jejím informačním centrem. Po návštěvě Info-centra následoval společný oběd. Cinkání příborů bylo ovšem neustále přehlušováno debatami o různých typech italské značky, jejich motorech atd. Po návratu do kempu jsme z důvodu špatného počasí zaujali místa v restauraci. Tam se rozvinula nekonečná debata o všem co má kola a pochází z Itálie. Na stole se objevilo velké množství časopisů, knih, prospektů a fotek. Zážitek střídal zážitek, teoreticky jsme rozebrali na stole několik motorů a převodovek. Pár zkušeností a příhod ze závodů přidal Pavel, který se účastní se svým Fiatem 128 Rally MČR v rally historických automobilů.

Větrnou noc jsme přečkali v bezpečí chatky. Bohužel ještě v noci odjel Honza, takže počet aut se snížil na čtyři. Jeho modrý "plasťák s viper pruhy" zmizel dřív, než stačil být zvěčněn fotoaparátem. V neděli ráno, po vzpamatování se z předchozího dlouhého večera, doslo k očekávané akci, která by se dala nazvat "Který Fiat je lepší?". Každý si vyzkoušel jízdu se všemi vozy. A který je nakonec nejlepší? Myslím, že všichni si pravdivě mysleli, že právě ten jejich.

joomplu:675 joomplu:665 joomplu:666 joomplu:669

Každý z vozů upoutal ostatní něčím jiným. Ondrova "devítistovka" se ukázala jako překvapivě silná a hbitá, Markův Sport dostal jedničku za renovaci a lak, Honzův "plasťák" překvapil vynikající sedačkou Koenig a Víťova "třináctistovka" nenechala nikoho na pochybách, že je to opravdu verze Sport. Podle Víťových slov má jeho Fiat zrychlení z 0 na 100km/h za přibližně 10s. K tomu jistě přispívá snížená hlava, elektronické zapalování a snad i laděný výfuk, který večer určitě vzbudil několik unavených kempařů. Poslední zůčastněný vůz, Pavlova "stodvacetosmička" kombi, přesvědčila o tom, že je-li o vůz dobře postaráno může i po 29 letech vypadat skoro jako nový. Kombajn (jak mu Pavel přezdívá) má nový lak a celý život neopustil rodinu Nonnerových. Pavel, který má ješte k tomu 2 Fiaty 128 (Rally a Sport Coupé) mu implantoval silnější "třináctistovku".

Odpoledne, kdy již všichni byli řádně vyfoukáni studeným větrem, byla akce oficiálně prohlášena za ukončenou. Vždyť někteří to neměli domů zrovna blízko. Např. Ondra absolovoval kvůli srazu víc než 550km. Po rozjezdu si ještě někteří nechali stoupnout adrenalin do žil a pokoušeli se najít hranice fyzikálních zákonů, hlavně o přilnavosti pneumatik v zatáčkách. Podle došlých emailů však všichni šťastně a ve zdraví dorazili do svých domovů.

Myslím, že můžu i za ostatní prohlásit 1.sraz F127IFC za podařenou akci, která mohla mít více účastníků a lepší počasí. Doufám, že tímto srazem byl položen základní kámen tradici dalších srazů. Těším se na příští setkání, snad i právě s vámi!

<1--

Další fotky ze srazu: zde

{joomplucat:61 limit=100|columns=4}

--!>